Haber

AK Parti’den Güneş: “Kayıplarımızı geri getirmek mümkün değil ama yaraları sarmak boynumuzun borcu”

AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, “Kaybolan vatandaşlarımızı geri getirmek mümkün değil ama depremin yaralarını sarmak boynumuzun borcudur.” söz konusu.

Güneş, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli 11 ili kapsayan depremlerin ilk saatlerinden itibaren devletin tüm imkanlarıyla bölgeye intikal ettiğini söyledi.

Depremin etki alanının genişliği ve hava koşullarının bazı imkansızlıkları da beraberinde getirdiğini belirten Güneş, tüm olumsuz kurallara rağmen devletin geçmişteki tecrübelerinden yararlanarak 270 binin üzerinde işçi ve 35 bin yerli ve yabancı arama ve kurtarma ekibi gönderdiğini bildirdi. Bölgeye kurtarma grupları

Sürecin kolay geçmediğinin altını çizen Güneş, “Dayanılmaz acılar yaşadık. Bu acıları hep birlikte yüreğimize gömeceğiz. Kaybeden vatandaşlarımızı geri getirmek mümkün değil ama şehitlerin yaralarını sarmak boynumuzun borcu. Devletimiz bir yandan vatandaşlarımızın yaralarını sarmaya çalışırken bir yandan da bizi millet yapan en önemli unsurdur” şeklinde konuştu. Bizi ayakta tutan en önemli faktör bu.” dedi.

dosemealti-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu