Haber

Kısaca Edirne’den

Trakya Üniversitesi’nde “35. Ulusal Matematik Sempozyumu” düzenlendi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Fen Fakültesi Matematik Bölümü ve Türk Matematik Derneği işbirliğiyle düzenlenen sempozyum, Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metin Aydoğdu, sempozyumun açılışında yaptığı konuşmada, uzun yıllardır devam eden etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Matematik eğitiminin önemine değinen Prof. Dr. Aydoğdu, “Yaptığım araştırmada matematikten en çok korkan öğrencilerin Türkiye’de olduğunu görüyoruz. Bunun nasıl aşılacağı konusu çok önemli. Bu korkuyu yenmemiz gerekiyor. Matematiği geliştirmek için bu konuyu düşünmemiz lazım.” sözlerini kullandı.

Türk Matematik Derneği Lideri Prof. Dr. Ayşe Berkman, sempozyumun keyifli geçmesini diledi.

Türk Matematik Derneği’nin 1988 yılında ODTÜ’de başlattığı geleneğin uzun yıllar devam edeceğini belirten Berkman, “Sempozyuma katılan matematikçilerin bu sempozyumdan faydalanmasını ve diyalog kurmasını diliyorum.” belirtti.

TÜ öğretim üyeleri ve öğrencileri Nif Dağı Kazısına katıldı

Trakya Üniversitesi (TÜ) öğretim üyeleri ve öğrencileri İzmir’deki Nif Dağı Araştırma ve Kazısına katıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Daniş Baykan ve öğrencileri ile Şehit Ressam Hasan İstek Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu Mimari Restorasyon Programı Öğretim Üyesi Öğr. Görmek. Kazı çalışmalarına Ceren Baykan ve öğrencileri katıldı.

Kazılar kapsamında düzenlenen sempozyum da gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürü Arpacı’dan okul ziyaretleri

Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Hasan Sezai Anadolu İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret etti.

Müdürlükten yapılan açıklamaya göre Arpacı, okulda incelemelerde bulunarak yöneticilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Arpacı, öğretmenlerle bir araya gelerek sınıfları gezdi ve öğrencilerle sohbet etti.

habernilufer.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu